Rádi se s Vámi podělíme o zkušenosti z cestování po Itálii. Také sbíráme a ověřujeme poznatky ostatních cestovatelů. Zažili jste cokoliv neobvyklého? Znáte zvyky obyvatelů apeninského poloostrova nebo víte o neobvyklých tradicích? Neváhejte nám napsat. Doplníme Vaše rady do seznamu včetně odkazu na autora.

Davy turistů denně navštíví Vatikán.
Turisté ve Vatikánu.

Do významných historických památek, muzeí, galerií si rezervujte vstupenky s předstihem. Můžete tak přeskočit velmi dlouhé fronty. Za rezervaci se platí pouze poplatek v řádu jednotek EUR.

Využívejte slevové turistické karty (například Roma Pass). Finanční úspora může být v některých případech poměrně malá, ale bude to pro Vás pohodlnější a na některých velmi navštěvovaných místech přeskočíte frontu a půjdete přímo ke vstupu.

Pokud jedete autem, zajistěte si parkování předem.

Nechoďte do restaurací, kde mají v nabídce Menu turistico.

Pokud jedete autem, dotankujte v Rakousku. Sjeďte z dálnice a v některém městečku můžete ušetřit až 10 korun za litr proti dálnici nebo stanicím v Itálii.

Při hledání termínu Vaší cesty se také podívejte, jaké události se odehrávají v plánované destinaci. Různé karnevaly, sportovní nebo kulturní akce mohou narušit dovolenou, některé objekty nejsou přístupné a doprava bývá složitější. Nehledě na to, že ceny hotelů rostou i na dvojnásobek a kapacity bývají často plně vyčerpané.

Italové večeří později, než jsme u nás zvyklí. Chcete-li žít jako místní, vydržte a do restaurace jděte až okolo deváté hodiny.