Dvě spojená, příjemná střediska Alpe Lusia/Bellamonte a San Pellegrino tvoří část největšího lyžařského regionu světa – Dolomiti Superski. V Bellamonte naleznete modré sjezdovky a zábavu pro nejmenší, Alpe Lusia nabízí více adrenalinové svahy. Rozsáhlé a rozmanité San Pellegrino dokáže překvapit. Místo není tak slavné jako nedaleká Cortina nebo Val Gardena, ale počítejte s kvalitou, na kterou jste při lyžování v Itálii zvyklí.  

Alpe Lusia, Le Cune
Le Cune | Foto: www.alpelusia.it.

Základní informace

Příjezd: Bellamonte, Moena, San Pellegrino
Sezóna: 18. 1. 2021 – 11. 4. 2021 
Provozní doba: 8:30 – 16:30
Lanovky: 23
Sjezdovky: 100 km (55%, 35%, 10%)
Restaurace: na sjezdovkách se nachází na 10 restaurací a v okolí mnoho dalších včetně jedné oceněné Michelinskou hvězdou.
Vybavení: Morea Snowpark, Lusialand, Laricino Park

Skipas

Před zakoupením skipasu se rozhodněte, na kterých sjezdovkám chcete lyžovat. Máte dvě možnosti a každá platí pro jiné areály. Později to již nejde změnit nebo se Vám pobyt prodraží.

Alpe Lusia/San Pellegrino skipas využijete v celém areálu. Je vhodný, pokud bydlíte v San Pellegrinu, Falcade a dále na východ.

Val di Fiemme/Obereggen skipas platí také ve střediscích Alpe Cermis, Latemar (Obereggen), Passo Rolle a Oclini. Na svahy San Pellegrina Vás ale nepustí. Doporučujeme při pobytu v Moeně a dále v údolí Fiemme.

Podle toho, který zvolíte, musíte první den přijet do správného střediska – Moena x Bellamonte.

Mapy

Alpe Lusia/San Pellegrino | Zdroj: www.dolomitisuperski.com

Webkamery

Bellamonte

La Morea

Ubytování

Region je poměrně rozsáhlý a také vzhledem k tomu, že neposkytuje dostatek kapacit přímo u sjezdovek, doporučujeme ubytovat se v některém městečku údolí Fiemme. Každý den tak můžete navštívit jiný resort.

Užitečné odkazy a další informace

Oficiální stránky
Alpe Lusia – oficiální stránky střediska.
San Pellegrino – užitečné informace pro lyžaře mířící do San Pellegrina
Val di Fiemme – informace o dění ve Val di Fiemme pro všechny turisty.

Skibus

Moena – doprava z Moeny.
Val di Fiemme – informace k autobusům v celém údolí Fiemme, spojení na sjezdovky v Alpe Cermis, Pampeagu, Bellamonte a další.

PůjčovnyAlpe Lusia

Lyžařské školyAlpe Lusia, San Pellegrino