Švýcarský luxus a italská pohoda spojují dvě střediska do jednoho z nejlepších lyžařských areálů Evropy. V atraktivním a velmi drahém Zermattu objevíte skutečný poklad. Cenově dostupnější vesnička Breuil-Cervinia sice nemá šarm svého kolegy za horským masivem, pro parádní dovolenou ji však nechybí nic. Lyžování v Matterhorn Ski Paradise Vás ohromí prostředím s neskutečnými horskými výhledy. Vždyť v okolí uvidíte desítky alpských čtyřtisícovek. 

Cervinia, Rocce Nere
Cervinia, Rocce Nere | Foto: Matt

Breuil-Cervinia/Valtournenche

Pro původně horolezeckou základnu (odtud vyrazila první výprava, která dobyla Matterhorn) nastal zlom roku 1936 vybudováním prvního vleku na Plan Maison. Od té doby vesničku přímo pod slavnou horou zaplnily hotely zejména pro lyžaře. Není se čemu divit, běžná sezona trvá až šest měsíců a i v létě se můžete prohánět po ledovci.

Stanice Plateau Rosa v nadmořské výšce 3480 metrů je nejvýše položeným místem ze všech italských areálů. Ještě o 400 metrů výše Vás vyveze lanovka ze Švýcarska.

Zermatt

Zato město z druhé strany Matterhornu je skutečným pokladem Alp. A místní prostředí chrání se švýcarskou důsledností. Autem k hotelu nedojedete. Musíte zaparkovat ve vesnici Täsch a dále pokračovat vlakem. Odmění Vás ale nádherné prostředí v létě i v zimě.

Matterhorn Ski Paradise, Zermatt
Noční Zermatt, pohádka pod Matterhornem | Foto: Ricardo Adelaide

Základní informace

Příjezd: přestože tvoří Zermatt a Cervinia jednu lyžařskou oblast, musíte rozlišit, kde jste ubytováni. Neexistuje zde přímé automobilové, vlakové ani jiné spojení. Pouze vleky. Do italské části přijedete z jihu. Buď od Milána/Turína (z České republiky, Rakouska a většiny Itálie) nebo od Aosty (z Francie). Pokud preferujete švýcarskou část, plánujte dopravu důsledně. Do Zermattu se nedá zajet autem, zaparkovat musíte ve vesničce Täsch a pokračovat dále vlakem nebo taxi.

Sezóna: 24. 10. 2020 – 2. 5. 2021 (z nařízení vlády nyní uzavřeno)

Provozní doba: 8:30 – 16:30 v závislosti na umístění

Lanovky: 54

Sjezdovky: 360 km (21%, 61%, 18%)

Naše tipy

Zvládnete nejdelší sjezdovku světa? Vyjeďte až do nejvyšší stanice Matterhorn Glacier Paradise v nadmořské výšce 3883 metrů. Směrem dolů máte před sebou nekonečných 25 kilometrů dokonale upravených tratí.

Pokud nechcete každý den objet všechna místa? Zakupte Skipas pouze pro oblast, kde budete lyžovat. Poslední den nebo dva si pořiďte mezinárodní Skipas a prozkoumejte také druhou část.

Skipas

Cervinia – také pro Chamois a Torgnon

Zermatt – pro obě strany Matterhornu hledejte mezinárodní

Mapy

Matterhorn Ski Paradiseonline, pdf

Cervino Chamois , Torgnon

Užitečné odkazy

Oficiální stránky
Matterhorn Ski Paradise – informace z celého regionu
Breuil-Cervinia – italská část
Zermatt – švýcarská část

Skibus: jízdní řád, mapa

Půjčovny: Breuil-Cervinia, Zermatt

Lyžařské školy: Scuola di Sci del Cervino