Nádherná, šest kilometrů dlouhá, písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře. Od roku 2006 oceněná modrou vlajkou. Hlavně ze strany Porto Ercole docela rušná a přelidněná. Chcete ale absolutní klid? Půjčte si kolo a uprostřed pláže La Feniglia najdete místa bez jediného člověka. Zároveň si můžete projít přírodní rezervaci Riserva Naturale Duna Feniglia a sledovat život ptáků a dalších zvířat.

Pláž La Feniglia
Pláž La Feniglia | Foto: www.consorziomaremmare.it

Feniglia je dlouhý pás země spojující pevninu s poloostrovem Argentario na jihu Toskánska. Směrem k moři se můžete vykoupat na turisty a místními obyvateli obsazené pláži, z druhé strany pozorujte zvířata v přírodní rezervaci.

Najděte své klidné místo

I když má každý hotel vlastní místa určená ke koupání, přesto pokud budete mít možnost, zajeďte na pláž La Feniglia. Půjčte si kolo nebo se prostě projděte piniovým lesem táhnoucím se v celé délce. V pravidelných vzdálenostech najdete cestičky k moři. S rostoucí vzdáleností od kraje bude ubývat lidí, až objevíte na Itálii nezvykle klidná místa.

Průzračně čistá voda, jemný bílý písek a dlouhý pozvolný vstup do moře je dokonalým prostředím nejen pro rodiny s dětmi, ale pro každého milovníka koupání. Zázemí existuje pouze na obou krajích, kde najdete občerstvení, plážový servis nebo půjčovny loděk.

Charakteristika

Pláž: písčitá
Mořské dno: písčité
Voda: průzračná
Délka: 6 kilometrů
Modrá vlajka: ano (15. června – 15. září)
Vstup: volný
Vybavení: občerstvení, parkování, plážový servis, půjčovna šlapadel a lodí, půjčovna kol
Vhodná pro: rodiny s dětmi
Lokalita: Google mapy
Příjezd: od Porto Santo Stefano, Orbetella nebo Albinie podél laguny silnicí na Porto Ercole, na konci na křižovatce odbočte – Feniglia nebo ze silnice E80 (Janov – Řím) směr Ansedonia
Parkování: placené soukromé na obou stranách pláže
Ubytování: přímo u pláže žádné, ale všude v okolí najdete kempy, apartmány i hotely pro nejnáročnější
Zajímavá místa v okolí:

  • Porto Ercole
  • Porto Santo Stefano
  • Přírodní rezervace Riserva Naturale Duna Feniglia
  • Farma La Parrina